Novinka - LESOTUR Stará Turá

Dňa 29.5. si všetky predškolské triedy "objednali" krásne počasie a vybrali sa "Náučným lesným chodníčkom?" priamo v lesnom prostredí plnili úlohy s environmentálnym zameraním - riešili záhady lesa, pátrali po lesných škriatkoch, škodcoch, rozoznávali biologický a nebezpečný odpad, triafali šuškami do terča i rozoznávali hmatom všakovaké prírodné produkty, poznávali niektoré druhy chránených rastlín, stromov, určovali vek stromu, merali, do akej hrúbky narástol... jednoducho príroda bola (i zostane) našou kamarátkou. Prostredníctvom zmyslových hier, ktoré pomohol pripraviť a zrealizovať skvelý tím zLesoturu deti mali možnosť prírodu intenzívnejšie precítiť, vytvoriť si k nej harmonický vzťah, rozvíjať svoju fantáziu. Podobnými aktivitami podporujeme u detí vedomie starostlivosti o prírodu, prirodzeným pohybom predchádzame obezite, rozvíjame pozitívny hodnotový systém.

V mene všetkých detí, pedagógov i v mene svojom ďakujem vynikajúcemu kolektívu, ktorý nám pomohol s realizáciou projektu "Detské ruky pre prírodu", ktorého súčasťou bola i perfektne pripravená a zorganizovaná poučná prechádzka naším okolím.

Autorka projektu Blanka Kucharovicová