Novinka - MDD v Starej Turej - trieda č.5

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

"Na svete je veľa detí
a na všetky slnko svieti,
a každé si v srdci želá,
aby slnka bolo veľa....."

Tento sviatok slávia deti na celom svete. Dokonca sme ho oslávili i my v triede "malých lienok". Počas celého týždňa mali deti pripravené rôzne aktivity, za ktoré boli i odmenené. V úvode týždňa nám program pripravilo mesto Stará Turá, za ktorý im veľmi pekne ďakujeme. Deti prekvapili nie len policajti so psíkmi, ale i hasiči, ktorí im predviedli ako sa hasí skutočný požiar. Popozerali sme si z blízka i hasičské autá, pri ktorých sme sa odfotili :-) V strede týždňa nás prekvapili štvornohí kamaráti psíkovia, ktorí nám zahrali divadielko "Ako psíček a mačička dlážku umývali". Deti sa veľmi tešili, keď uvideli, čo im všetko tety a ujovia zo Žiliny v rámci Canisterapie so svojimi psíkmi pripravili. Za všetko im veľmi pekne ďakujeme. Ak si myslíte, že už je tomuto veselému týždňu koniec, vôbec to tak nie je. Ešte sme sa s deťmi vybrali na turistickú vychádzku, kde sme si preverili svoju vytrvalosť, silu i rýchlosť. Všetky deti ďalekú vychádzku zvládli a po úspešnom návrate i celom krásnom týždni odznel už len náš pokrik. Všetci trikrát: "Hurá-hurá-hurá".

Ďakujeme za krásny týždeň plný nových zážitkov.

Mgr. Katarína Medveďová a Danka Michalcová

foto tu