Novinka - Naše krásne aktivity v júni - trieda č.5

Aktivity v júni v triede č. 5

Vo vesmíre je planéta naša Zem, je úžasná, nádherná a jedinečná, pretože na nej existuje život napríklad aj vďaka vode. Prostredníctvom zážitkového učenia sme  aktivizovali záujem detí o tajomný svet vesmíru, rozvíjali vekuprimerané poznatky  o  existencií planét a hviezd, spoznávali rozmanitosti sveta. Deti si prehlbovali poznatky o dôležitosti významu vody na zemi krátkym filmom "O vodičke", o jej premenách piesňou "Ako vznikajú mraky". Hrami s vodou si deti vyskúšali, čo na vode pláva, čo sa ponorí, ako sa dá roztočiť vrtuľa na vodnom mlynčeku... Detskými encyklopédiami, rôznym obrazovým materiálom a edukačným programom ?Proxíkove cestovanie? sme deťom priblížili život exotických zvierat vo svete. Spoznávali sme i hmyz, ktorý sme pozorovali i pri turistickej vychádzke. Svoje poznatky a zážitky deti vyjadrili rôznymi výtvarnými dielami.

Naša zem je ako guľa, vesmírom sa rada gúľa.

Vykričme hneď do sveta ? JE TO NAŠA PLANÉTA!

Voda sa tu v kolobehu krúti, celým svetom pritom prúdi.

Chráňme vodu- poklad veľký, čisté nech sú naše rieky.

Tá napojí zvierat veľa, od smädu k nej všetky mieria.