Novinka - Zdravý nápoj s tetou Magdou a vitamánmi Usilovné včielky 6. tr.

Usilovné včielky v jesennom období ani chvíľu nezaháľali. O tom, že zdravé ovocie, ktoré nám rozvoniavalo v triede sa nemusí chrumkať len nakrájané, sme sa presvedčili dňa 21. októbra 2015 s tetou Magdou. Dá sa z neho vyrobiť i chutný zdravý nápoj smoothie /čítaj smuti / , ktorý nám teta Magda, mamička  jednej z našich Usilovných včielok Oliverka Psotného, prišla pripraviť.

Všetci sme tetu počúvali a pozorovali pri príprave  tohto zdravého nápoja. Deti pomáhali s ovocím a o chvíľku všetci ochutnávali ovsenno vločkové, hruškové, jablkové, banánové a hroznové smoothie. Teta Magda si na pomoc priviedla i druhú mamičku našej Usilovnej včielky Dominika Danka tetu Andrejku, ktorá všetkým ponúkala sladkú mrkvičku a fotila nás . Mali sme vitamínkov plné brušká, ale i ruky, pretože s plyšovými vitamánmi, ktorých si deti do MŠ priniesli sme si v závere i zaspievali, zarecitovali a zacvičili podľa Kubíka.

Deti si z vitamínového dňa odniesli nové poznatky, voňavé a zdravé zážitky. Pani učiteľky sa tešili, že prostredníctvom zážitkového učenia  rozvíjali a podporili u detí  kladný prístup k vlastnému zdraviu podporujúceho zdravý životný štýl.

Ďakujeme našim mamičkám p. Psotnej a p. Porubanovej za spoluprácu, aktivitu, zdravé suroviny i fotografie a tešíme sa na ďalšie stretnutie s nimi.

E. Mlynárová

Foto: A. Porubanová