Novinka - Šťastné deti - Kvetinky, tr.č.1, IV.MŠ

Od 30.5.-3.6.2016 bol výchovno-vzdelávací proces v našej triede zameraný na tému "Šťastné deti, MDD". Snažili sme sa pre našich najmenších pripraviť pestrý program. V spolupráci s mestom Stará Turá sme sa zúčastnili bohatej akcie "Mesto deťom". Deti mohli vidieť prácu hasičov, záchranárov či výcvik policajných psov.

Pripravili sme v spolupráci s tr.č.2 divadielko o kamarátstve detí so zvieratkami "Ako psíček a mačička piekli tortu". Deti s radosťou spolupracovali pri varení, tancovali, spievali, ale i hodnotili so psíčkom i mačičkou.

V spolupráci s Centrom voľného času sme navštívili miniZOO tety Janky, ktorá si pre deti pripravila prezemtáciu o nich a exkurziu priamo za zvieratkami. Deti pozorovali rybky, škrečkov, degu amerického, papagája, korytnačky či činčilu, ale niektoré mohli aj pohladkať či kŕmiť.  Pre deti je táto forma zážitkového učenia najsilnejších emocionálnym zážitkom.

Šikovné ruky detičiek s pomocou p. učiteľky znova vytvorili malé umelecké dielo - spoločnú prácu "Kamaráti v škôlke".

Rozvíjame i matematické myslenie formou pracovného listu so psíčkom a mačičkou.