Novinka - Beseda s poľovníkom u "veselých lienok" - trieda č.2

Beseda s poľovníkom

Dňa 30.1.2017 navštívil triedu Veselých lienok poľovník Milan Skovajsa so svojim vnukom Kristiánom Gregorom. Priniesli so sebou veľa zaujímavých informácii, dobrú náladu a pohodu. Aj  rozprávanie p. Skovajsu  bolo také. Podrobne porozprával o živote diviakov, jeleňov, vlkov,  medveďov a ďalších zvierat a vtákov. Hovoril o ich spôsobe života, o tom ako lovia svoju korisť, o ich starostlivosti o svoje mláďatá,...  Porozprával deťom o mláďatách, ktoré sa rodia už čoskoro vo februári, ako sa máme správať v lese, keby sme videli mláďatko, ako sa zachovať, keby sme v lese našli parožie... jednoducho o ?lesnej etike?. Tiež o prejavoch zvierat, kedy a prečo vedia zaútočiť na človeka a aké zvieratá žijú v našom okolí... Zaujímavé bolo aj rozprávanie o vývine parožia srnčej, jelenej  a muflonej zveri, spojené s ukážkou trofejí z týchto zvierat. Kristián rozprávanie svojho deda sprevádzal vlastnou prezentáciou obrázkov zvierat na IT a besedu  obohatil nielen ukážkou na vábničkách, ale tiež premietnutím  vlastných videí z lesa. Najviac však deti zaujal pán Skovajsa poľovníckymi zbraňami.

Na záver sa chceme poďakovať pánovi Skovajsovi a Kristiánovi za ich ochotu prísť medzi nás a tiež pani Žanete Gregorovej, ktorá pomohla pri sprostredkovaní tohto zaujímavého podujatia a tiež za darčeky v podobe obrázkov a ovocia pre deti.

D. Michalcová