Novinka - Gazdovský dvor Regionálne jedlá Usilovné včielky 1. tr. MŠ Kom.

Gazdovský dvor v Turej Lúke sme s našimi predškolákmi Usilovnými včielkami navštívili 22.mája 2018 . Počasie nám prialo a na gazdovskom dvore nás privítala gazdiná s gazdom, ktorí pre nás pripravili zážitkové učenie s pracovnou a ochutnávacou časťou varením ragionálnych jedál, ako sú lekvárové  perky, či domáci chlebík a slaninkové posúchy. Deti usilovne miesili, vaľkali, plnili dobrôtky lekvárom, sledovali, ako sa kedysi piekol v peci chlieb a samozrejme v závere si na svojich vlastnoručne pripravených jedlách pochutnali. A aby bolo veselo gazda nám zahral na harmonike známe ľudovky, na ktoré si za spevu s hudbou všetky deti spoločne s gazdinou zatancovali.

Ďakujeme za krásny a podnetný výlet , tešíme sa na ďalšie aktivity na Gazdovskom dvore.

FOTO  TU :