Novinka - Život KVETINIEK,marec, tr.č.3, IV.MŠ

Marec - mesiac knihy

Mesiac marec je známy práve ako "Mesiac knihy", a to už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Martina Hrebendu. Cieľom bola podpora trvalého záujmu o knihy.

A presne k tomu vedieme aj našich malých škôlkárov. K dispozícii majú bohatú ponuku kníh rôznych žánrov. Vedieme ich k poznávaniu písanej kultúry, porozumeniu textu formou čítania či obrázkov, orientácii v knihe, reprodukcii a k fabulácii textu, literárnej tvorbe a iné. To všetko pomáha deťom k neskoršiemu úspešnému zvládnutiu školského učiva.

Pri tejto príležitosti navštívime 12.3. našu Mestskú knižnicu K. Royovej.

Dňa 14.3.  príde do našej MŠ aj externé divadlo Na Hojdačke s predstavením "Kráska a zviera".

V marci sa venujeme aj hudbe a hudobným nástrojom. V stredu, 7.3., navštívime Základnú umeleckú školu, kde deti nielen uvidia hudobné nástroje, ale si vypočujú aj krátky koncert.   FOTO TU